FOTO ZE ZÁVODU
E-DIPLOM
VÝSLEDKY

NOVINKY

24. 05. 2019

Slavata triatlon tour – než se postavíme na startovní čáru

Tak už za týden stojíme všichni na startovní čáře Českého běhu žen! Moc se na vás všechny těšíme. Než vám zašleme konečné organizační pokyny, musím se s vámi podělit ještě o tyto řádky neb ne každý „start" je tak idylický jako na Českém běhu žen.

Protože víme, že máte srdce na pravém místě, snažíme se vám vždy představit nějaký charitativní nebo humanitární počin, ve kterém se někdo z nás, pořadatelů, angažuje nebo který nás prostě zaujme, nadchne.

Jeden z nich je případ Tomáše Slavaty. Kluka, kterému vrcholový sport ukázal cestu životem, cestu z beznaděje a chaosu ke smyslu života. A který dokázal svou zkušenost z, velmi jemně řečeno, nefunkční rodiny přijmout jako dar. A díky němu dnes rozdává sám sebe, dává svůj čas, svou energii dětem z dětských domovů. Tráví čas s dětmi z problematických nebo sociálně slabých rodin a ukazuje jim, že vždy je nějaká cesta, že život má smysl a že ony, stejně jako každý člověk, mají svou nesmírnou hodnotu. Jen ji někdy nedokáží vidět.

A protože se Český běh žen koná právě na Den dětí, je to jedinečná příležitost představit vám Tomáše osobně a propojit všechny děti v jeho unikátním závodě Slavata triatlon tour.

Možná odhalíme nový talent skrytý mezi dětmi z dětských domovů a společně vymyslíme, jak pomoci...Třeba to bude atlet a stane se svěřencem Honzy Železného...kdo ví:o))

Velmi nám záleží, abyste pochopili, co Tomáš Slavata - dnes už i se svou ženou Pavlínou - dělá, jak a proč. Že jeho přítomnost na Českém běhu žen, není nic jako doprovodný program, ale že on chce vyjádřit svou podporu všem, kteří se o něco snaží a my chceme, aby se jeho příběh stal inspirací i pro vás. Protože každý bez ohledu na své bohatství může svůj život měnit a něco užitečného udělat.

Na chvíli se usaďte mrkněte se – video naleznete zde »

A když ta chvíle bude delší, pak se ještě víc dozvíte tady »

A až se dokoukáte, přihlaste se na závod,kde mají všechny děti stejnou starovní čáru, ať jsou odkudkoli.

Registaci na závod naleznete tady »

Jo, moc prosíme, máte-li své kolo nebo odrážedlo, vezměte si je s sebou. Tomáš má bicykly k zapůjčení, ale chceme jenechat dětem, které si je opravdu pořídit nemohou.

Propozice závodu najdete zde »