E-DIPLOM

Z MÉDIÍ

03. 06. 2013

Premiéra Českého běhu žen se v Ostravě vydařila

Pořadatelé atletického oddílu SSK Vítkovice pod vedením ředitele závodu Oldřicha Zvolánka měli výborný nápad. Uspořádali v České republice vůbec první Český běh žen, kterého se zúčastnilo 600 závodnic všech věkových kategorií.

Atletický oddíl SSK Vítkovice uspořádal 1. června ve 13 hodin první Český běh žen v Ostravě. Termín nebyl náhodný. Den dětí slavily maminky, tety, sestry a i babičky běžeckým příkladem pro své dcery, neteře, sestry a vnučky.

Děvčátka, žákyně, dorostenky, slečny, ženy, paní a dámy se po prezentaci a nafasování startovního čísla převlékly do sportovního úboru a čekaly na svou příležitost.

Nejprve vyběhly ženy na běh s holemi tak zvaný nordic walking běh. Po nich běželi nejmenší děti na vzdálenost 60, 200 a 300 metrů. Každé dítě dostalo sladkost a pamětní medaili.

V 11 hodin se na startu u obchodního a zábavního centra Nová Karolina začaly rojit ženy připravené odběhnout nejkratší trať sobotního programu na 2,5 km. Na startu se sešlo 286 startujících všeho věku. Tak jako na dalších tratích byly věkové kategorie rozděleny: A - od 15 do 34 let, B - 35 - 44 let, C - 45 - 54 let, D - 55 a starší. Nejrychleji v cíli byla Kateřina Paloncyová z Ostravy před Barborou Kaštovskou a Denisou Ratajovou.

V 11.45 hodin byl odstartován poměrně těžký závod na 5 km. Počasí bylo příjemné, nepršelo, ale zvedl se nepříjemný protivítr. Přesto na okruh vyběhlo 147 závodnic, které se proběhly okolo areálu Nová Karolina, minuly Trojhalí , proběhly přes Masarykovo náměstí, okolo hotelu Imperial a zpět do cíle.

Svojí účastí tento výhradně ženský běh podpořilo téměř celé družstvo házenkářek DHC Sokola Poruba, které v letošním roce obsadilo 2. místo v Mistrovství České republiky.

Na prvních místech v cíli dominovaly atletky SSK Vítkovice, svěřenkyně Gustava Šulce. Vyhrála Kateřina Váchová před Karolínou Fryzovou a Andreou Voráčkovou. Na čtvrtém místě doběhla házenkářka Alena Lešková.

Posledním závodem Českého běhu žen byl běh na 10 km. Sešlo se 67 odvážných žen, které se popraly se dvěma okruhy náročné tratě. Vyhrála Adéla Esentierová před Alenou Kráchovou a Kateřinou Bluchovou.

Všech 600 účastnic obdrželo pamětní medaili historicky prvního Českého běhu žen v Ostravě.

Následovalo slavnostní vyhodnocení všech běhů a kategorií, byla vyhodnocena soutěž týmů a také škola, která přivedla nejvíce závodnic. V závěru si účastníci vyslechli koncert kapely LA SUNDAY.

-zdroj: novinky.cz -