E-DIPLOM

Z MÉDIÍ

02. 06. 2013

Ostrava byla dějištěm unikátního běžeckého závodu

Moravskoslezská metropole hostila první ročník Českého běhu žen. Závod se má stát tradičním sportovním a společenským happeningem žen a dívek. Český běh žen byl první akce, která se hlásí ke kandidatuře Ostravy na titul Evropské město sportu 2014.

Český běh žen má lidi přesvědčit, že pohyb je důležitý a že sportovat může opravdu každý bez ohledu na finance. Unikátního závodu se mohli zúčastnit všechny ženy a dívky bez ohledu na věk či výkonnost. „Nápad se zrodil tak, že při různých jednáních o sportovních akcích nám bylo vyčítáno, že děláme všechno jen pro chlapy a že bychom mohli udělat taky něco pořádného pro ženské. A když jsme zvažovali, co by to tak mohlo být, došli jsme vylučovací metodou k běhu. Je nejjednodušší, běhat umí každý," upřesnil ředitel závodu Oldřich Zvolánek.

Běžkyně si mohly vybrat podle svých schopností z několika tras. Desetikilometrová byla určena zkušeným sportovkyním, na pět kilometrů dlouhý okruh se mohly vydat i začátečnice. Pro úplné nováčky byla připravena trasa v délce dva a půl kilometru, která se dala zvládnout formou indiánského běhu nebo nordic walking. Děti a rodiny se pak mohly vydat na okruhy v délce 60 až 300 metrů. „Myslím si, že je spousta žen, které touží po pohybu a nemají tu šanci, takže je tato akce ušitá na míru právě pro ně," dodala bývalá reprezentantka v atletice a trenérka Táňa Kocembová-Netoličková.

Kromě hlavního závodu připravili organizátoři také soutěž pro školy o 15 tisíc korun na sportovní aktivity.

- zdroj: ČT Ostrava -