VÝSLEDKY
FOTO
FOTO ZE ZÁVODU
E-DIPLOM

Z MÉDIÍ

08. 06. 2015

Český běh žen lámal rekordy

Největší běžecký závod ve své historii zažila v sobotu Ostrava. Rekordních 1442 žen se postavilo na start 4 disciplín – 2,5 km, 5 km, 10 km běh a 2,5 km Nordic Walking.

Úvodní běh na 2,5 km s velkým náskokem vyhrála teprve dvanáctiletá Kateřina Supiková (1. Běžecký Jablunkov – 10:40). Běžela tempem 4:16min./km! Moc hezký výkon. O plných 18 vteřin tak pokořila dosavadní traťový rekord.

Na 2. místě doběhla Štěpánka Vaňková (SSK Vítkovice – 11:03), na třetím pak Tereza Cigánková – 11:08. Závod dokončilo 570 žen!

„Organizace suprovní, bylo zde vyžití opravdu pro všechny včetně dětí. Byl to můj první závod v životě, chtěla jsem zkusit, jaké je to běžet na max, líbilo se mi, že se tohoto závodu mohla účastnit jakákoliv žena bez rozdílu. Bylo nás na startu tolik, že jsem chvilku myslela, že snad ani nevyběhnu. Opravdu moc povedená akce," řekla v cíli jedna z účastnic Lucie Krstevová z Kopřivnice.

Na populární pětku nastoupilo 621 děvčat. Nejrychlejší z nich byla Lenka Ondrašíková (SSK Vítkovice – 20:48). Za ní doběhly Alžběta Mikolajková – 21:26 a Karolína Vachová (SSK Vítkovice – 21:41).

„Český běh žen opět nezklamal svou atmosférou, počasí bylo šílené, ale super. Se svým časem i umístěním jsem spokojená vzhledem k tomu, že od operace trénuji teprve měsíc. Bez naběhaných kilometrů a se zašitým břichem to je těžké, trochu jsem se potrápila, ale příště to bude zase lepší a holky více proženu. Letos velké plus a to za sprchy, které určitě všechny účastnice ocenily. Prakticky se nedalo nic vytknout. A takové množství dobrovolníků kolem trati, kteří podporovali běžkyně, se jen tak nevidí," popisovala své pocity ze závodu Karolína Vachová.

Desítky se zúčastnilo 158 běžkyň. Do cíle doběhla jako první Denisa Kozáková (Hvězda Pardubice – 40:20). Druhá skončila loňská vítězka Jana Kunčická (Blanenská desítka – 43:03), na třetím místě pak Kateřina Mynářová (45:04).

„Skvěle prožitý den, na plné pecky, osobně jsem si skvěle zaběhala a syn taky. V roce 2016 se těším na běhanou," těšila se na Facebooku další spokojená účastnice Ludmila Čupková.

Co říci na závěr? Organizátoři posunuli úroveň tohoto jedinečného závodu v ČR proti loňsku minimálně o level výš. Jde vidět, že Šárka Mokrá a Oldřich Zvolánek do závodu zapojili nejen hlavu, ale i srdíčko. A tak to má být.

autor: Rostislav Bažanowski, bezvabeh.cz