VÝSLEDKY
FOTO
FOTO ZE ZÁVODU
E-DIPLOM

Z MÉDIÍ

Článek od uživatele Josef Zajíc

Český běh žen 2017, již zavedený a očekávaný závod v Ostravě prožil v sobotu 27. května 2017 svůj 5. ročník. Prošel vývojem, stále se zlepšoval, stále se něco učil a ke startu přivedl další a další ženy, které se s nabídnutými tratěmi zhostily v teplém počasí velmi dobře.

autor: Josef Zajíc / novinky.cz

Sportovní a společenská akce Český běh žen v Ostravě zažila v sobotu 28. května svůj čtvrtý ročník.

Ostrava - Pohodová atmosféra, snaha o co nejlepší výkony, rozzářené tváře účastnic a organizační úspěch. Tohle všechno provázelo 3. ročník Českého běhu žen.

Největší běžecký závod ve své historii zažila v sobotu Ostrava. Rekordních 1442 žen se postavilo na start 4 disciplín – 2,5 km, 5 km, 10 km běh a 2,5 km Nordic Walking.

Za 37 dní se koná sportovní svátek všech žen, přesněji Český běh žen a my jsme si pro vás připravili rozhovor s jedním z organizátorů závodu, Oldřichem Zvolánkem. Dozvíte se nejen něco o vzniku akce, ale také jak probíhají přípravy a něco z široké škály doprovodného programu. Poběžte s námi, bude to zábava.

Ostravské ulice mu budou patřit v poslední květnový den příštího roku.

Na sobotu 31. května 2014 chystají organizátoři v Ostravě další ročník Českého běhu žen. O této události informovali na tiskové besedě v restauraci Sushi Point v obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina ředitel závodu Oldřich Zvolánek a Taťana Netoličková-Kocembová.

Pořadatelé atletického oddílu SSK Vítkovice pod vedením ředitele závodu Oldřicha Zvolánka měli výborný nápad. Uspořádali v České republice vůbec první Český běh žen, kterého se zúčastnilo 600 závodnic všech věkových kategorií.

Velké běžecké show se odehrálo v sobotu u nákupního centra Forum Nová Karolina v Ostravě. Více než 500 žen odstartovalo na několika tratích v prvním ročníku Českého běhu žen. Tato akce je ojedinělou v České republice právě proto, že mužům není start v tomto běhu dovolen.

Moravskoslezská metropole hostila první ročník Českého běhu žen. Závod se má stát tradičním sportovním a společenským happeningem žen a dívek. Český běh žen byl první akce, která se hlásí ke kandidatuře Ostravy na titul Evropské město sportu 2014.

Nakonec na šest stovek závodnic dorazilo ke startu prvního Českého běhu žen, který se uskutečnil v Ostravě u obchodního centra Forum Nová Karolina. A atletické dostaveníčko všech vyznavaček běhů mimo dráhu má po sobotní povedené premiéře tři vítězky.